WODNE OCHOTNICZE POGOTOWIE RATUNKOWE W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

 dgwopr@gmail.com   

logo logo

ZAPRASZAMY DO ZDOBYWANIA UPRAWNIEŃ

ZAPRASZAMY   
NA KURS  sternika MOTOROWODNEGO    
NABÓR CIĄGŁY OD 01 kwietnia 2024
Zgłoszenia na kurs (imię, nazwisko, numer telefonu) odbierane elektronicznie na alatosik@o2.pl  lub dgwopr@gmail.com

Zajęcia teoretyczne - forma zdalna

Ćwiczenia praktyczne - pływanie na RIB (w dogodnych terminach dla kursanta)
Miejsce i pływanie: Pogoria III w Dąbrowie Górniczej, przy plaży miejskiej

Wymagania: ukończone 14 lat życia (zgoda rodziców niepełnoletnich)

 

INFORMACJE i ZAPISY: alatosik@o2.pl tel. 503 133 097 lub dgwopr@gmail.com 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZDOBYWANIA UPRAWNIEŃ !!!

 

WOPR 1.jpg

 

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU NA NASZE STOWARZYSZENIE!!!

Ratownicy i Ratowniczki, nadszedł czas podatkowych rozliczeń rocznych i jest to dobry czas, aby wspomóc Naszą Organizację Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Dąbrowie Górniczej, przekazując 1,5% podatkuZebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczego, aby nadal skutecznie działać na rzecz bezpieczeństwa osób wypoczywających nad dąbrowskimi zbiornikami. Przekażcie te informacje także swoim znajomym, będziemy wdzięczni za każdą złotówkę, która będzie poświęcona w szczytnym i najwyższym celu - ochronie zdrowia i życia ludzkiego. 

Poniżej znajdują się dane, które należy wpisać do zeznania podatkowego. LICZYMY NA WAS!!!

 

PODCZAS WYPEŁNIANIA FORMULARZA PIT WPISZ KRS:0000270261 oraz poniższy CEL SZCZEGÓŁOWY: WOPR DG 14195

DZIĘKUJEMY!!!

 

SKŁADKA CZŁONKOWSKA 2024

Działając na mocy uchwały Zarządu Ślaskiego WOPR w Katowicach  SKŁADKA CZŁONKOWSKA w WOPR Dąbrowa Górnicza OD 1 STYCZNIA 2024 WYNOSI 100 zł.

Poniżej treść uchwały Ślaskiego WOPR w Katowicach w sprawie minimalnej wysokości składki członkowskiej na rok 2024 jednostek terytorialnych.

 

uchwała Śląskiego WOPR w sprawie skłądki rocznej od 2024.jpg

 

KONTAKT Z BIUREM WOPR DG

Telefon do biura WOPR Dąbrowa Górnicza

tel: 517 080 999

 w okresie wrzesień - maj  czynny:

od poniedziałku do soboty od 17:00 do 20:00

 niedziela: nieczynny!

 W sprawach nie wymagających rozmowy telefonicznej prosimy pisać na 

dgwopr@gmail.com lub FB Messenger 

Odpowiadamy 7 dni w tygodniu

 

 

W RAZIE WYPADKU NA WODZIE

DZWOŃ 112 LUB 601 100 100

 

Ukształtowanie dna Pogorii III - WYBIERAJ ODPOWIEDZIALNIE!

Kilka lat temu za pomocą sond pomiarowych przy jednostkach pływających WOPR Dabrowa Górnicza dokonano pomiarów ukształtowania dna Pogorii III z ustaleniem jej głębokości.

 Dzięki badaniom Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach opracowano mapę batymetryczną oraz rzuty 3D, które obrazują ukształtowanie dna zbiornika.

Poni ższe materiały prezentujemy dla wizualizacjiin oraz spadków dna, dla przestrogi w wybieraniu miejsc do kąpieli, które nie są nadzorowane, a są miejscami niebezpiecznymi!

mapa.jpg

model 3D 1.jpg


model 3D 2.jpg


model 3D 3.jpg

 

Cienki lód, płytka wyobraźnia!!!

3-03-2021

Ostatnie dni słoneczne i coraz cieplejsze, lód na rzekach i jeziorach coraz cieńszy, a mimo to amatorów wrażeń stąpania po cienkim lodzie nie brakuje. Wczoraj w godzinach dopłudniowych na zbiorniku Pogoria III na zatoce od strony Łęknic pod łyżwiarzem zapadł się lód. Wyziębionego i osłabionego mężczyzny podejmował w akcji Rafał Konarski, strażak PSP w Dąbrowie Górniczej, ratownik WOPR Dąbrowa Górnicza. Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji udało się zapobiegać tragedii.

WOPR PRZESTRZEGA PRZED WCHODZENIEM NA LÓD !!!

film z akcji ratowniczej strażaków PSP w Dąbrowie Górniczej


 

Informacja na temat szczepień Ratowników WOPR

Informacja z strony ZG WOPR:
Zarząd Główny WOPR informuje, że po interwencji WOPR, z dniem dzisiejszym w ramach etapu I szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 zostali ujęci ratownicy wodni wykonujący działania ratownicze (§ 28a. ust. 1 pkt 12 Rozporządzenia Rady Ministrów). Oznacza to, że szczepieni w ramach etapu I mogą być ratownicy wodni realizujący lub mający realizować zadania z zakresu ratownictwa wodnego na pływalniach, kąpieliskach, zabezpieczeniach oraz stałych dyżurach ratowniczych gdzie podejmowane mogą być przez nich działania ratownicze.
ZG WOPR przypomina, że ratownikiem wodnym jest osoba spełniająca wszystkie warunki art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 roku o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych. Zasady członkostwa w podmiotach uprawnionych do wykonywania ratownictwa wodnego określają podmioty samodzielnie.
W związku z wydanymi przez Podsekretarz Stanu Ministerstwa Zdrowia Wytycznymi dla szpitali węzłowych w zakresie szczepień pracowników sektora ochrony zdrowia oraz innych grup priorytetowych Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wskazuje, że podmioty uprawnione do wykonywania ratownictwa wodnego (również podmioty spoza struktur WOPR oraz podmioty komercyjne) składają koordynatorowi szpitala węzłowego wykazy ratowników wodnych na dedykowaną (zgodnie z ww. wytycznymi) listę chętnych do szczepienia na określonym formularzu.
WOPR zwraca uwagę ratownikom wodnym, iż nie powinna zaistnieć sytuacja, że z uwagi na możliwość członkostwa, pracy lub służby ratowników wodnych w kilku podmiotach równocześnie, zostaną oni wskazani w wykazach do szczepień przez kilka podmiotów. WOPR rekomenduje dla swoich jednostek planujących przekazać ww. wykazy do odbierania od umieszczonych w nich ratowników wodnych oświadczeń o posiadaniu informacji o wpisaniu na listę szczepień ochronnych danego podmiotu i nie wyrażaniu zgody na wpisanie w innym podmiocie lub uprawnionej instytucji. Dotyczy to przede wszystkim ratowników WOPR będących pracownikami innych podmiotów lub służb publicznych realizujących szczepienia swoich pracowników lub funkcjonariuszy w oddzielnym trybie.

 

Informacja dla członków WOPR w Dąbrowie Górniczej!

WOPR w Dąbrowie Górniczej informuje, że w okresie od 15.10.2020-31.12.2020 w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 19:15 - 21:00 ratownicy naszego Stowarzyszenia mają bezpłatną możliwość doskonalenia swoich umiejetności na pływalni Zespołu Szkół nr 4 w Dabrowie Górniczej, ul. Łęknice 35.

Wejście na pływalnię jest wyłącznie dla członków Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Dąbrowie Górniczej, po okazaniu ważnej legitymacji członkowskiej i z zachowaniem reżimu sanitarnego

 

Wspólne ćwiczenia ze Strażą Miejską w Dąbrowie Górniczej na Pogorii III

W niedzielę 19-07-2020 WOPR Dąbrowa Górnicza i Straż Miejska w Dąbrowie Górniczej przeprowadzili wspólne ćwiczenia polegające na współpracy ratowników oraz strażników miejskich podczas patroli wodnych. Ratownicy dokonywali desantu do zbiornika w celu praktycznego przygotowania do ewentualnych czynności ratunkowych, po czym strażnicy mieli zadanie wciągnąć chłopaków z wody z powrotem na pokład. Wzorowo wykonane zadania i wzorowa wieleoletnia współpraca!!!

Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo wypoczywających na zbiorniku Pogoria III w Dąbrowie Górniczej.


 

Pogoria III

video-kamerka.jpg

 

W RAZIE WYPADKU dzwoń!

TELEFON ALARMOWY NAD WODĄ

601 100 100


NUMER RACHUNKU BANKOWEGO 

ING BANK ŚLĄSKI: 19 1050 1360 1000 0090 8038 8664


 

Wspieraj Nas zakupy przez Internet - do NIC NIE KOSZTUJE!!!

FaniMani.jpg

Pobierz ulotkę:

1. Ulotkę skierowaną (PDF)
2. U skierowaną do 100 000 000 000 mm)


Partnerzy (partnerzy)

 

Logo Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.jpg


Logo Sportowa Dąbrowa.jpg


Logo UM w Dąbrowie Górniczej.jpg


 

dl_sosnowiec.jpgCRIB.logo.jpg


Logo Zespół Szkół Sportowych im.  Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej.jpg