WODNE OCHOTNICZE POGOTOWIE RATUNKOWE W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

logo logo

Posiadasz kwalifikacje ratownika? Potrzebujesz pracy? A może nie masz pomysłu na wakacje i czas wolny? Jeśli tak... to zapraszamy do współpracy!

RATOWNICY.jpg

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM DĄBROWSKIEGO WOPR

Jeśli ukończyłeś kurs ratowniczy i brak Ci doświadczenia w nowo uzyskanych kwalifikacjach na początek proponujemy staż, na zasadach wolontariatu, dzięki któremu pod okiem doświadczonych ratowników zdobędziesz niezbędną wiedzę i praktyczne umiejętności pracy ratownika w zależności od specyfiki zbiornika wodnego. Staż możesz odbyć na akwenie wodnym Pogoria III lub/oraz w Aqua Parku „Nemo-Wodny Świat Sp z o.o” w Dąbrowie Górniczej” lub na Basenie Kąpielowym w Bukownie, w dogodnych dla Ciebie dniach i godzinach. Po zakończonym stażu możesz uzyskać zaświadczenie, które będzie niezwykle ważnym dokumentem podczas ubiegania się o pracę.

 

Aby odbyć staż/zostać wolontariuszem należy:

1. Wydrukować i wypełnić KARTĘ DEKLAROWANYCH DYŻURÓW. Jeśli nie masz jeszcze 18 lat, na Twój staż muszą wyrazić zgodę rodzice na formularzu ZGODA RODZICÓW.

2. Zgłosić się do Ratownika Koordynatora na wybranym przez Ciebie obiekcie (Nemo-Wodny Świat lub akwen Pogoria III w Dąbrowie Górniczej lub Basen Kąpielowy w Bukownie) i wyrazić chęć odbycia stażu/wolontariatu przedstawiając Kartę Deklarowanych Dyżurów i Zgodę Rodziców.

3. Po uzysakniu zgody Ratownika-Koordyantora musisz koniecznie wypełnić i przesłać FORMULARZ DANYCH OSOBOWYCH WOLONTARIUSZA na adres woprdg@o2.pl (w temacie wiadomości napisać: Wolontariat) na minimum 3 dni przed rozpoczęciem pierwszego dnia  dyżuru w ramach wolontariatu. W odpowiedzi zwrotnej otrzymasz plik zawierający porozumienie o wolontariacie, które musisz wydrukować i podpisać przez siebie i rodziców!

4. Uzupełnione i właściwie podpisane dokumenty (karta deklarowanych dyżurów, zgoda rodziców, porozumienie) wraz z legitymacją WOPR należy dostarczyć do ratownika koordynatora najpóźniej w dniu rozpoczęcia pierwszego dyżuru.

5. Pamiętaj, że tylko prawidłowo spełnione przez Ciebie warunki pozwolą na rozpoczęcie wolontariatu.

6. Po zakończeniu wolontariatu koniecznie wydrukuj i podpisz OŚWIADCZENIE O WYKONANIU WOLONTARIATU, tylko na tej podstawie możesz uzyskać wpis w legitymacji członkowskiej o zrealizowanym wolontariacie.

 

 


 

PRACUJ W DĄBROWSKIM WOPR JAKO RATOWNIK

WOPR Dąbrowa Górnicza umożliwia zatrudnienie całoroczne w Aqua Parku „Nemo-Wodny Świat” w Dąbrowie Górniczej oraz w sezonie letnim na akwenie „Pogoria III”  w Dąbrowie Górniczej oraz na Basenie Kąpielowym w Bukownie. Pośredniczymy również w znalezieniu pracy w innych miastach.

 

Aby wykonywać umowę zlecenie ratownika wodnego dla WOPR Dąbrowa Górnicza należy:

- Przesłać CV na woprdg@o2.pl lub zgłosić się do ratownika-koordynatora na wybranym przez Ciebie obiekcie i otrzymać zgodę na podjęcie pracy.

- posiadać uprawnienia ratownika wodnego i ratownika KPP (zgodnie z rozporządzeniem MSW)

- posiadać aktualne badania lekarskie stwierdzające zdolnść do wykonywania czynności ratownika wodnego

- posiadać ważność legotymacji WOPR z opłaconą składką na rok bieżący

- posiadać ważną polisę OC obejmujacą swym zakresem czynności ratownika wodnego 

- na minimum 5 dni przed planowanym rozpoczęciem pracy przesłać formularz danych osobowych na adres : woprdg@o2.pl celem sporzędzenia umowy

Do dokumentacji umowy należy dołączyć:

- kserokopie uprawnień ratownika wodnego i KPP

- kserokopię zaświadczenia ze szkoły/uczelni lub z zakładu pracy

- kserokopię ważnych badań lekarskich.

 

Informacje pod nr telefonu: 500 621 151; 517 080 999  w dniach i godzinach podanych w zakładce Kontakt.

Wspieraj Nas robiąc zakupy przez Internet - to NIC NIE KOSZTUJE!!!

FaniMani.jpg

Pobierz ulotkę:

1. Ulotkę ogólną (PDF)
2. Ulotkę skierowaną do wspierających (PDF)


Partnerzy

 

Logo Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.jpg


Logo Sportowa Dąbrowa.jpg


Logo UM w Dąbrowie Górniczej.jpg


 

dl_sosnowiec.jpgCRIB.logo.jpg


Logo Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej.jpg